Psychologové již dávno prokázali, že k dobrému mentálnímu stavu a udržení psychického zdraví potřebují lidé nejen práci, ale také zábavu. To si instinktivně uvědomovali již naši předkové, a tak měli mnoho nejrůznějších způsobů, jak se bavit. To ostatně platí i dnes. A jedním z těch, který je velmi populární, je bezesporu i hraní videoher. Těch je však mnoho různých druhů, a tak není zrovna snadné vybrat tu pravou pro nás. Jak ji tedy vybrat? To samozřejmě není tak jednoduché. V první řadě se musíme ptát, zda chceme hrát sami, nebo s ostatními lidmi. Pro některé lidi může být hraní sólo nuda, jiní zase nemají rádi ten tlak, který cítí při hraní s ostatními. Je tedy nutné se ptát, co je konkrétně lepší právě pro nás.
Dále se musíme ptát, kde leží naše síly a slabiny. Někteří mají dobré reflexy, jiní jsou zase lepší v řešení logických problémů. S největší pravděpodobností nás pak bude bavit spíše to, v čem budeme úspěšnější. Je tedy dobré vědět, jak na tom vlastně jsme a podle toho si vybrat. Zapomenout však nesmíme ani na to, že tréninkem se budeme stále zlepšovat, a to i v oblastech, ve kterých zpočátku nejsme příliš dobří. Pokud nám tedy nejde v podstatě nic, neměli bychom ztrácet naději. Tréninkem se vždy zlepšíme.
V neposlední řadě je to i typ příběhu, který nás bude bavit. Pokud se například zajímáme o norskou mytologii, pak pro nás nejspíše bude vhodná hra, která bude zasazena v daném prostředí. V případě, že jsou naším zájmem auta, pak nejspíš simulátor automobilových závodů, případně hra, při které musíme projíždět městem, by pro nás mohla být ideální. Je tedy jasné, že zde máme mnoho variability, ať už co do žánrů tak i témat. Ideální je najít takovou kombinaci, která bude pro nás ta pravá. A pokud si nejsme jisti, najdeme mnoho diskusních fór, které nám poradí. Budeme tak mít zaručeno mnoho hodin zábavy.